programowanie

Czy programista .NET musi obawiać się o pracę w czasie koronawirusa?

Koronawirus przyniósł dla wszystkich bardzo wiele zmian. Właściwie nie ma branży, która nie odczułaby jego wpływu. Dla niektórych jednak ten wpływ jest niesamowicie zgubny, podczas gdy niektórzy mogą na fali wirusa skorzystać. Jedną z profesji, która nie powinna obawiać się wpływu wirusa na możliwości pracy jest programista.

Programista .NET bardzo często pracuje zdalnie. Nie musiał więc, tak jak niektórzy, na gwałt przenosić swojego domu do biura. Ma w nim odpowiednie, wygodne miejsce pracy. Ma też najczęściej klientów, którzy wciąż są w stanie płacić mu za jego usługi. Ponadto jego usługi są teraz jeszcze bardziej potrzebne niż kiedyś, Wiele firm bowiem zorientowało się, że muszą przenieść przynajmniej część oferowanych przez siebie usług do sieci. Bez wsparcia doświadczonego programisty mogą nie być w stanie tego zrobić.

Programista .NET nie powinien więc obawiać się braku pracy. Powinien raczej martwić się o nadmiar obowiązków do wykonania. Być może będzie mu więc potrzebny ktoś, kto zdejmie z niego ciężar pracy do zrobienia. W tym momencie wiele osób może poszukiwać dodatkowej pracy. Jest więc szansa, żeby część zadań zlecić mniej doświadczonym programistom lub przygarnąć kogoś, kogo przyuczy się do zawodu. Warto jednak stale obserwować sytuację i zastanowić się, czy na pewno sytuacja programistów również nie zaczęła się pogarszać.

2 komentarze

  • Programiści zawsze będą potrzebni na rynku.

    • Oczywiście, że tak.

Zostaw komentarz