praca w podróży

Programista .NET – jak wygląda jego praca w podróży?

Programista .NET niekiedy chce skorzystać z tego, że może pracować zdalnie. Dzięki temu decyduje się na pracę w podróży. To opcja, o której marzy wiele osób. Wcale jednak nie musi być tak dobra, jak może się wydawać. Wymaga bowiem wiele poświęceń oraz umiejętności samoorganizacji.

Jak w praktyce wygląda praca w podróży?

Podczas podróży bardzo wiele się dzieje. To powoduje, że naprawdę łatwo się rozproszyć. Trzeba więc umieć świadomie wygospodarować czas na pracę. Godziny pracy można ustalać dowolnie, ale mogą być również narzucone przez pracodawcę. To może być spore utrudnienie w podróży. Większość osób więc rezygnuje z etatu na rzecz pracy projektowej. Dzięki temu programista .NET nie jest związany stałymi godzinami pracy, a co za tym idzie ma łatwiej, kiedy chce zacząć pracować z innego kontynentu.

Praca w podróży zwykle przypomina prowadzenie firmy. Jeśli bowiem nie jest się na etacie, trzeba również pozyskiwać klientów, dla których będzie się wykonywać zlecenia. Nie wystarczą więc tylko umiejętności programowania. Trzeba również umieć radzić sobie z kontaktami z klientami, znać sposoby na reklamowanie swoich usług oraz odnaleźć się w relacjach on-line. Z drugiej strony praca w podróży może dać wiele satysfakcji. Chęć zwiedzenia nowych miejsc może być bardzo motywująca. Łatwiej więc zebrać się do codziennej pracy, aby mieć wszystko jak najszybciej z głowy.

1 Comment

  • dobra organizacja czasu to podstawa przy takiej pracy

Zostaw komentarz