programista

Jak dogadać się z kimś, kto pracuje jako programista .NET?

Programista .net to stereotypowo osoba dość mocno zamknięta w sobie, żyjąca w świecie komputerów, mało obyta w świecie. W praktyce wcale nie musi tak być, jednak rzeczywiście częściej programistami net zostają osoby, które są raczej introwertykami, niż ekstrawertykami. Jak większość osób wykonujących również inne zawody, nie lubią jak ktoś odrywa ich od pracy. To powoduje, że jeśli chcemy coś u nich załatwić, lepiej zastanowić się dwa razy, zanim przerwiemy im kodowanie.

Co można zrobić, żeby kontakt na linii my-programista .net był coraz lepszy?

Kiedy zgłaszamy się z jakimś problemem do kogoś, kto pracuje jako programista .net, niezwykle ważne jest, aby wcześniej samemu popróbować go rozwiązać. Często okazuje się bowiem, że wydawało nam się, że coś jest bardzo skomplikowane, a w praktyce wystarczy wyłączyć i włączyć komputer. Wówczas sprawa sama się rozwiązała. Jeśli okaże się, że problem był tak błahy, nie tylko przez to niepotrzebnie oderwiemy kogoś od zajęć. Również będzie nam głupio, że nie daliśmy sobie z nim rady sami.

Programista .net to zwykle pomocna osoba, która chętnie wesprze, szczególnie kiedy chodzi o ciekawe zagadnienie informatyczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ma on ograniczony czas na wykonanie swoich zadań. Nie ma przecież nic bardziej irytującego niż sytuacja, w której mamy do zrobienia coś na już, a ktoś skutecznie odrywa nas od naszych obowiązków.

Zostaw komentarz