programista

Programista .NET freelancerem – czy to opcja dla każdego?

Freelancing z każdym rokiem przybiera na popularności. Nic w tym dziwnego. Coraz więcej osób bowiem nie chce pracować w biurze. Wolą oni łączyć pracę z podróżami lub mieć poczucie równowagi pomiędzy pracą a życiem rodzinnym. Praca zdalna popularna jest szczególnie w zawodzie programisty. Wielu programistów .NET decyduje się na porzucenie wygodnego etatu i rozpoczęcie swojej działalności.

Czy to rzeczywiście propozycja dobra dla każdego?

Programista .NET, który myśli o pracy zdalnej, powinien przede wszystkim zastanowić się nad tym, czy na pewno odnajdzie się w pracy w domu. Ten tryb pracy ma bowiem wiele wyzwań, o których nie myślą początkujący. Przede wszystkim wymaga umiejętności zdyscyplinowania się w działaniu. Kluczowa jest tutaj systematyczność oraz zdolność do zarządzania sobą w czasie. Osoby, którym brakuje takich kompetencji, mogą mieć problem z efektywnym wykonywaniem swoich obowiązków.

Wielu programistów rzuca się na głęboką wodę i zamiast zacząć od pozyskania zleceń, zaczynają od rezygnacji z etatu. To zdecydowanie nie jest najlepsza ścieżka. Z takim myśleniem łatwo bowiem zostać bez pracy. Znalezienie pierwszych zleceniodawców może być bowiem dość czasochłonne. Lepiej więc rozpocząć proces poszukiwań jeszcze mając zapewniony stały dochód. Rozwiązaniem może być na początku praca na pół etatu.

1 Comment

  • nie dla każdego, trzeba być dobrze zorganizowanym

Zostaw komentarz