szukanie pracy

Jak dostać pierwszą pracę jako programista .net?

Wiele osób jest przekonanych, że aby dostać pracę jako programista .net, trzeba tylko znać podstawy z zakresu programowania, a to na pewno wystarczy. Mit ten wziął się stąd, że branża IT postrzegana jest jako rynek pracownika. To powoduje, że potencjalni kandydaci niewystarczająco dobrze przykładają się do procesu rekrutacji, a co za tym idzie, odpadają w przedbiegach. Co zatem zrobić, aby objąć wymarzone stanowisko jako programista .net?

Pierwszą rzeczą, na którą powinien zwrócić uwagę przyszły programista .net, jest jego CV. Musi być ono czytelne oraz poprawne, ale przede wszystkim przygotowane pod konkretnego pracodawcę. Jeśli bowiem mamy zamiar wysłać jeden szablon dokumentu masowo do kilkunastu firm, prawdopodobnie nasze szanse na szybkie znalezienie zatrudnienia wyparują. Lepiej jest znaleźć kilka ogłoszeń, które naprawdę nas interesują, a następnie przygotować CV odpowiadające dokładnie na potrzeby pracodawcy. Trzeba zatem pamiętać o tym, aby do tworzenia dokumentów podchodzić indywidualnie.

Drugi aspekt, o którym trzeba pamiętać, to zdawanie sobie sprawy z tego, że nie musimy w stu procentach pasować do opisu pracownika podanego w ogłoszeniu. Zwykle pracodawca opisuje bowiem idealnego kandydata, który krótko mówiąc, nie istnieje. Nie warto więc od razu rezygnować z aplikowania na dane stanowisko, jeśli nie posiadamy wszystkich opisanych umiejętności.

Zostaw komentarz