jak powinno wyglądać CV programisty net

Jak powinno wyglądać CV programisty .net?

Programista .net zwykle nie narzeka na brak pracy, jednak jak każdy, musi odpowiedzieć na kilka interesujących go ofert, aby przekonać pracodawcę, że to właśnie on jest najlepszym kandydatem na wymarzone stanowisko. Kluczem do zdobycia takiej pracy jest odpowiednio skonstruowane CV. Czym powinno wyróżniać się CV programisty .net?

Programista net, który dopiero rozpoczyna swoją karierę na rynku pracy, często nie posiada wykształcenia kierunkowego, za to ma doświadczenie zdobyte w realizowaniu projektów dla znajomych lub na własne potrzeby. Niezwykle ważne jest zatem, aby projekty te wyeksponował. Im mniejsze doświadczenie na jakimś określonym stanowisku ma, tym bardziej powinien postawić na pokazanie ciekawego portfolio. Samo CV prawdopodobnie nie będzie wystarczające.

Jeśli jednak ktoś pracuje jako programista .net już od dłuższego czasu, powinien zdecydowanie podkreślić to w swoim CV. Niezbędne jest wypisanie wszystkich stanowisk, które się obejmowało wraz z informacją o zakresie obowiązków. Warto również pochwalić się najważniejszymi osiągnięciami w określonej firmie.

Konstruując CV, nie może też zapomnieć o wizualnej jego stronie. Koniecznie trzeba zadbać o to, aby było jak najbardziej czytelne oraz wyróżniające się pośród typowych wzorów przesyłanych zwykle w rekrutacji.

Zostaw komentarz