CV

Programista .NET – jak powinno wyglądać jego CV?

CV to jeden z najmniej lubianych dokumentów dla kandydatów. Jego przygotowanie zajmuje zwykle znacznie więcej czasu, niż mogłoby się wydawać, a nigdy nie daje pewności, że przypadnie do gustu osobom odpowiedzialnym za rekrutację. Nie ma jednej odpowiedzi na to jak powinno wyglądać, jeśli poszukujemy pracy jako programista net. Warto jednak posłuchać kilku wskazówek osób bardziej doświadczonych, a tym samym zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacji. O czym zatem powinien pamiętać programista net, aby jego CV wyróżniło się spośród innych podobnych dokumentów?

Programista .net zwykle zastanawia się w pierwszej kolejności, jak długie powinno być jego CV. To pierwsza zagwostka, na którą trudno znaleźć odpowiedź. Najwygodniejszą formą jest zdecydowanie dokument jednostronny, jednak nie wszyscy są w stanie zmieścić swoje doświadczenie oraz osiągnięcia  na ograniczonej powierzchni. Najważniejsze więc aby skupić się na aspekcie merytorycznym oraz na rzeczach związanych bezpośrednio ze stanowiskiem, na które aplikujemy.

Programista .net powinien jednak pamiętać o tym, że najważniejsze jest to, aby wyeksponować w swoim CV zrealizowane projekty, którymi chce się pochwalić. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób na to, żeby pokazać się od strony eksperta. Jeśli chcesz mieć dobre CV, na pewno nie mogą się w nim znaleźć tylko nazwy zajmowanych stanowisk.

Zostaw komentarz